Tytuł: Plan Zbiorowy wsi Łaszew w Ekonomij Mierzyce w Guberni Warszawskiej, Powiecie Wieluńskim połozonej. w stanie po Urządzeniu i dokonanem odgraniczeniu przestrzeni przysądzonych posiadaczom prywatnym.
Rok: 1862
Język: Polski
Autor: Tomaszewski, aplikant pomiarów (zrysował z pierworysów urządzenia Jeometry Rządowego Grubolinskiego z 1859 roku).
Toponimy: Cwinne, Karczma, Kolo: Łaszew Rządowy, Koseczyzna, Kosciół, Kowal, Łaszew Prywatny Madalińskiej, Między Drogami, Moskalek, Obręb Bogusławice Kolanka, Obręb Bogusławice Lipny Dół, Od Glinianek, Parszywe Doły, Pod Kochem, Warta (rzeka), Za Klocem, Za Stawkiem.
Ponadto oznaczono: [grunt] Pro.[bostwa] Mierzyce, grunt Szpitala w Wieluniu.
Źródło: AGAD w Warszawie, Zbiór kartograficzny, sygn. 402_0_0_332-7_0001.
Celem projektu jest zgromadzenie nazw miejscowych występujących na obszarze regionu sieradzkiego głównie w oparciu o mapy pomiarowe. Po przez wykorzystanie źródeł kartograficznych i innych powstanie rejestr map oraz ich twórców. Niektóre z planów są dostępne do przeglądania w wersji interaktywnej nakładki o wysokiej jakości w ramach projektu o nazwie Historyczne mapy regionu sieradzkiego: https://www.facebook.com/mapyregionusieradzkiego/
piątek, 8 grudnia 2023
Łaszew (1862)
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz