Tytuł: Kopja. z planu znajdującego się w Archiwum Akt Dawnych przy Starostwie w Kaliszu Mapa pomiarowa realności należących do MIASTA POWIATOWEGO SZADEK.
Rok: 1924
Język: Polski
Autor: Bronisław Bukowiński, geometra przysięgły (skopiowano z mapy mierniczego przysięgłego i patentowanego Bergman'a z 1826 roku, siedziby i ogrody miasta z planu Camer-Conductora Weicherta z lat 1805-08)
Toponimy: I Pole Krutkie lit A, II Pole Olszyny, III Pole Długie lit A, III Pole Długie lit C, IV Pole lit A, Cmentarz Ewangielicki, [K]arczma (przy trakcie Lutomierskim czyli Warszawskim), Młyn (na wschód od dzisiejszego stadionu), Ogrody, Pastwisko, Posada Nadleśniczego, Rynek, Sadzawki, Staw (na wschód od dzisiejszego stadionu), Staw (na płd. od Pola Krótkiego), Wiatrak (w Szadkowicach).
Źródło: AP Łódź. Zbiór kartograficzny Archiwum Państwowego w Łodzi, sygn. 609/2725.
Celem projektu jest zgromadzenie nazw miejscowych występujących na obszarze regionu sieradzkiego głównie w oparciu o mapy pomiarowe. Po przez wykorzystanie źródeł kartograficznych i innych powstanie rejestr map oraz ich twórców. Niektóre z planów są dostępne do przeglądania w wersji interaktywnej nakładki o wysokiej jakości w ramach projektu o nazwie Historyczne mapy regionu sieradzkiego: https://www.facebook.com/mapyregionusieradzkiego/
sobota, 11 maja 2024
Szadek (1924)
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz